HGS Albaraka Türk'te satışa çıkıyor

HGS ürün satışlarının Albaraka Türk şubelerinden yapılması konusunda Albaraka Türk Katılım Bankası ve PTT arasında protokol imzalandı.

Yapalın açıklamaya göre, Albaraka Türk Katılım Bankası, PTT ile imzaladığı protokolle, ücretli geçiş yapılan otoyol ve köprülerde kuyrukların önlenmesi, vatandaşların hizmeti en kısa sürede ve ucuz şekilde alabilmesinin sağlanması amacıyla PTT ve Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından kurulan HGS'de (Hızlı Geçiş Sistemi) kullanılacak ürünleri tüm şubelerinde satışa sunak.

Otoyollar ve İstanbul boğaz köprülerindeki ücret ödeme gişelerinde kullanılan KGS, 1 Ocak'tan itibaren yerini gişelerde durmadan geçişi sağlayan HGS'ye bırakacak. Albaraka Türk, KGS gişelerinin kapanmasına 2 hafta kala KGS'den HGS'ye geçiş yapmak isteyenler için 137 şubesiyle hizmet verecek.

Albaraka Türk Genel Müdürü Fahrettin Yahşi de konuya ilişkin değerlendirmesinde, ''Türkiye'de faizsiz bankacılığın öncüsü olarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarına olabildiğince cevap vermek istiyoruz. Türkiye genelinde 137 şubemizle HGS'ye geçiş yapacak müşterilerimize bu hizmeti sunacağız'' bilgisini verdi.

Yahşi, şunları kaydetti:

''Müşterilerimiz bakiyeleri azaldığında hesaplarından yükleme yapabilecek ya da hesaplarına veya kredi kartlarına otomatik ödeme talimatı verebilecek ve en önemlisi bakiyesi azalan ürünler için müşterilerimize SMS ile bilgilendirme yapacağız. Türkiye'de katılım bankacılığının öncüsü olan Albaraka Türk, başarılarla dolu 27 yılı geride bırakırken, yeni şubeleri, güçlü katılım bankacılığı prensipleri ve müşteri odaklı hizmetleriyle daha büyük hedeflere doğru ilerliyor.

Bankamız, ekonomik anlamda dünyanın zorlu bir sınavdan geçtiği bu dönemde, geçmişte olduğu gibi hızlı karar alabilme ve yeniliğe açık yapısı sayesinde geleceğe başarıyla ilerliyor. Yeni şubelerimizle, faizsiz bankacılık prensiplerimizi ve müşterilerimizin alışkın olduğu hizmet kalitesini yeni bölgelere yayarak yeni müşterilere ulaştırmayı sürdüreceğiz. İşini inançla, gayretle ve geniş bir vizyonla yapan çalışanlarımız ve bizlere güvenen müşterilerimizle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da katılım bankacılığının öncüsü olarak çıtayı yükseltmeye devam edeceğiz.''

Konular